עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

מערכות קולנוע ביתי | מערכות סטריאו - טיפים וסקירה
נושאים
קישורים

סוגים של זרועות למסכים - ידניות מול חשמליות

12/09/2014 09:34
תמיר פרל
זרועות לטלויזיה, זרוע לטלויזיה

סוגי זרועות למסכים LCD | LED | פלזמה

התחום של זרועות לטלויזיה מציע מבחר גדול של זרועות, בעיצובים שונים, גדלים שונים ושימושים שונים. כך, כל אחד הרוכש מסך טלויזיה יכול לבחור את הזרוע המתאימה ביותר עבורו. ישנן זרועות למסכים חשמליות, כאלו המסתירות את החיווט, זרועות המתאימות למסכים כבדים ועוד. כאשר מגיעים לבחור זרוע למסך, חשוב לבחור בדיוק את הזרוע המתאימה למידות ולכובד הטלוויזיה שלכם, וכן למיקום שלה ולשימושים שאתם רוצים.

זרועות קבועות למסכי טלויזיה

הזרועות הפשוטות ביותר הינן זרועות קבועות, אשר מטרתן לייצב את מסך הטלויזיה ולהחזיקה במקום הרצוי. המטרה של זרועות למסכים מסוג זה הינה למקם את המסך בצורה יציבה, בדיוק מול גובה העיניים. לכן, אם בוחרים בזרוע מסוג זה, חשוב לדעת בדיוק היכן הולכים להציב אותה, ולהתקין את הזרוע לטלויזיה בצורה הכי מדויקת שיש, כיוון שהיא אינה מסוגלת לנוע ולהתכוונן. המונח הנפוץ לזרוע מסוג זה הינו "מתקן צמוד קיר לטלויזיה" או "מתקן צמוד קיר".

זרועות עם הטייה

מלבד הזרועות הקבועות, ישנן זרועות למסכים עם הטיה, זרועות אלו יכולות להיות מוטות כלפי מטה ובכך מתאימות את עצמן לגובה הצפייה של המשתמשים בהן. רבים בוחרים למקם את מסך הטלוויזיה במיקום גבוה, על מנת שיהיה בטיחותי, או מכיוון שזהו המקום המתאים ביותר. במיקום זה, הטיה של המסך כלפי מטה מאפשרת צפייה נוחה, ללא מאמץ של הצוואר ויכולה להתאים לצופים בכל הגילאים.

זרועות מתכווננות

סוג נוסף הינו זרועות מתכוונות, זרועות עם שלושה סיבובים, יכולות לבצע הטיה של המסך, להסתובב בקיר עצמו וכן לסובב את המסך. לרוב, זרועות אלו נקראות "זרועות ברקן מתכווננות" או "זרוע מתכווננת" או "זרוע דו מפרקית לטלויזיה" (רבים עלולים לטעות בהבחנה בין זרוע דו מפרקית ל"זרוע תלת מפרקית למסך טלויזיה") שלושת הפעולות האלו מעניקות צפייה נוחה ומהנה ביותר. בנוסף, ישנן זרועות למסכים בעלות 4 פעולות, אשר כוללות את כל הפעולות של זרועות עם שלושה סיבובים בתוספת של קיפול. כמו כן, ישנן זרועות בעלות 4 פעולות או 3 פעולות אשר יכולות לעשות דברים שונים, כמו הגבהה טלסקופית.

זרועות חשמליות לטלויזיה

ישנו סוג נוסף של זרועות למסכים, הנקרא זרועות חשמליות. הן יכולות לבצע את הפעולות של הזרועות בעלות כמה פעולות, אך להיות מופעלות על ידי שלט רחוק בעזרת חשמל. סוג זה מאפשר חווית צפייה אולטימטיבית ללא מאמץ כלל, ומאפשר מנוחה והנאה מהצפייה בטלוויזיה בכל זווית אפשרית.

בברכה,
צוות סראונד סאונד
שיווק מערכות אודיו מתקדמות
052-9097651
surround-sound.co.il
אצלנו, כל לקוח הוא לקוח מועדף

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון