עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

מערכות קולנוע ביתי | מערכות סטריאו - טיפים וסקירה
נושאים
קישורים

מערכת קולנוע ביתית - מה כדאי לבדוק?

12/09/2014 12:40
תמיר פרל
קולנוע ביתי, מערכת קולנוע ביתית

מכמה מרכיבים מורכבת מערכת קולנוע ביתית?

בכל אחד ממרכיבי המערכת ישנם קריטריונים אותם חשוב לבדוק לפני שבוחרים ורוכשים את המוצר עצמו.
להלן פירוט של המרכיבים השונים במערכת קולנוע ביתית והקריטריונים לבחירתם.

מהם המרכיבים של מערכת קולנוע ביתית? מערכת קולנוע ביתי מורכבת מהחלקים הבאים:

  1. מסך: הרמקול אחראי על איכות התמונה. המסך צריך להיות גדול ושטוח. מומלץ לרכוש מסך hd המספק את התמונה הברורה והאיכותית ביותר.
  2. רמקולים: הרמקולים אחראים על איכות הצליל.  הרמקולים נבדלים ביניהם בגודל, באיכות ובמספר. מספר הרמקולים הנפוץ למערכת קולנוע ביתית נקרא 5.1 , המורכב מ – 5 רמקולים גדולים, ורמקול קטן יותר (0.1 ) הנקרא סאב וופר.
  3. רסיבר 5.1 או יותר: רסיבר הוא מרכיב בעל שני תפקידים: מגבר וכן מעביר צליל בין חלקי המערכת ובמיוחד בין הרמקולים השונים. הרסיבר צריך לכלול כמות כמה שיותר גבוהה של חיבורים, ובכמה שיותר שיטות פענוח קול. ההגברה של הרסיבר צריכה להיות איכותית וטובה, וכך גם החיבור שלו לכל הרמקולים. מבחינת שיטות פענוח הקול, מומלץ לבחור בין השיטות dts או דולבי דיגיטל 5.1, THXHD audio. שיטות אלה מספקות את הצליל האיכותי ביותר. רסיבר טוב יעלה בסביבות 2000 ₪.
  4. dvd: ה dvd משמש כנגן הן של המוסיקה והן של הסרטים המוקרנים במערכת. מה חשוב לבדוק לגבי כל אחד מהחלקים של מערכות קולנוע ביתיות? הנגן של מערכת קולנוע ביתית צריך להיות מסוגל לקרוא את כל סוגי הדיסקים, גם דיסקים צרובים. כמו כן חשוב שהוא יהיה מסוגל לספק תמונה איכותית ובכמה שיטות. מומלץ שהמכשיר יהיה מולטיויז'ן, כך שיוכל לנגן סרטים מכל האזורים (zones ). מומלץ לבדוק שלמכשיר יש יציאות קול אנאלוגיות ודיגיטאליות, כך שיוכל להתחבר לכמה שיותר מכשירים. תפעול ידידותי למשתמש. מחיר: בסביבות 500 ₪.
  5. רמקולים: כאמור, ההרכב המומלץ הוא הרכב של 5.1 , שמשמעותו, 5 רמקולים + רמקול סאב וופר המפיק את הצלילים הנמוכים. במקרה של הרמקולים, ככל שהם גדולים יותר, כך איכות הצליל תהיה גבוהה יותר.
  6. מסך: בחירת המסך וגודלו צריכה להתאים קודם כל לגודל החלל בו מתכוונים למקם את מערכת הקולנוע הביתי. מסך גדול מאד איננו מתאים לחלל קטן, ולהיפך. מומלץ למדוד בבית את המרחק בין הכורסה למקום בו רוצים להציב את המסך. להגיע עם סרט המדידה לחנות ולעמוד באותו מרחק מול המסך (אותו מרחק כמו בבית). בשלב זה יש לבדוק האם גודל המסך מתאים למרחק בביתכם. בחירת מרכיבים איכותיים למערכות קולנוע ביתיות, מבטיחה חווית צפייה והאזנה מעולם אחר.

* מקרן: כמו כל טרנד אלקטרוניקה שמתחיל יקר בישראל ואט אט מחלחל לשוק, מקרנים הפכו זולים וזולים יותר. כיום, ניתן לרכוש מקרן למערכת קולנוע ביתית במחירים נוחים ביותר. כשזה נוגע למקרן לקולנוע ביתי, הבעיה היא לא ברכישת המקרן עצמו אלא באופן התקנתו, תכנון מעבר הכבלים ומקום פנוי שנחוץ.

* מקרן קול: לקוחות רבים מוצאים במקרן קול תחליף נוח למערכת קולנוע ביתית מסורתית. כשמדובר במקרן קול, אם ברצונך להשיג את האפקט הקרוב ביותר עבור מערכת השמע הביתית שלך, יהיה צורך בהוצאה כספית הקרובה לזו של מערכת סטריאו איכותית כיוון שמקרני קול זולים אינם מגיעים לרמת הביצועים של מערכות קולנוע ביתי המורכבות מרסיבר ורמקולים משלל סיבות טכניות. אם ברצונך בהעצמת עוצמת השמע של הטלויזיה ומעט עומק ("בס"), מקרן קול זול יכול להיות פיתרון נחמד.

סרטונים מומלצים:

מאמרים מומלצים:

  1. תכנון מערכת קולנוע ביתי
  2. מקרן לקולנוע ביתי - טיפים

בברכה,
סראונד סאונד - מערכות קולנוע ביתיות
052-9097651

שיווק ושירות התקנת מערכות קולנוע ביתי | זרועות ברקן לטלויזיה וריהוט דקורטיבי

surround-sound.co.il

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון