עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

מערכות קולנוע ביתי | מערכות סטריאו - טיפים וסקירה
נושאים
קישורים

טיפים לרכישת רמקולים לקולנוע ביתי

13/09/2014 21:31
תמיר פרל
קולנוע ביתי, מערכת קולנוע ביתית, אודיו

כללי עשה אל תעשה בעת רכישת רמקולים לקולנוע ביתי

רכישת רמקולים לקולנוע ביתי מהווה את אחד השלבים החשובים ביצירת החוויה הרב חושית שמספקת מערכת זו. לכן בחירת הרמקולים מאד קריטית, וצריכה להיעשות בשיקול דעת. בעת בחירת הרמקולים המתאימים, ינסה המוכר להרשים את הלקוח בנתונים שונים, שלרוב מייקרים את הרמקולים, אך לא בהכרח חיוניים. להלן כמה כללים שכדאי לדבוק בהם בעת רכישת רמקולים למערכת קולנוע ביתית, כדי להימנע מרכישה לא נכונה.

שעורי בית לפני בחירת מערכת קולנוע ביתית

האינטרנט מספק היום מידע נרחב ואמין כמעט בכל נושא. לכן, עוד לפני שיוצאים לחנויות כדי להתרשם ממבחר הרמקולים, כדאי לעשות סקר שוק ולאסוף מידע. אילו סוגי רמקולים טובים ואילו לא? מה צריכה להכיל מערכת רמקולים לקולנוע ביתי? מה הן החברות המובילות בשוק? מהו טווח המחירים הסביר? האם ברצונך לשקול אפשרות התקנת רמקולים שקועים בגבס או שברצונך ברמקולים רצפתיים גדולים נייחים? לקוח שמגיע מצויד במידע יוכל "להוציא את המוץ מהתבן" בין שלל המידע ש"ימכור" לו המוכר.

האם כדאי להביא דיסקים מוכרים מהבית?

הדרך הנכונה ביותר לבחור קולנוע ביתי, ולהתרשם באמת מאיכות הצליל שלהם, היא על ידי האזנה למוסיקה שבוקעת מהרמקולים באמצעות דיסקים מוכרים. כאשר הדיסק מוכר, ניתן להתרשם בצורה טובה הרבה יותר מאיכות הצליל. בדיסק מוכר הלקוח מכיר כל כלי וכל תו ויוכל להבחין האם כל כלי הנגינה נשמעים היטב, האם הצליל חד וצלול, וכדומה. מילת המפתח היא השוואה. קנה מידה השוואתי יעזור לך להבין אם המערכת שבה הנך מתעניין טובה או לא ועד כמה תוכל להעריך את שוויה.

הגדר את צרכיך

לפני הרכישה כדאי להגדיר מראש את הצרכים, למה בעצם מייעדים את המערכת? האם לצפייה במשחקי כדורגל? צפייה בסרטים? האזנה למוסיקה? איזה

 סוג של מוסיקה? כמו כן, רצוי למדוד את החלל ולבדוק איזה גודל של רמקולים ומסך יתאימו לחלל זה. במצבים רבים, יכולה להמצא מערכת קולנוע ביתית בחנות שנשמעת ונראית מאד אטרקטיבית, אך לא מתאימה לצרכי הלקוח. נסה להבין את מיקומך ביחס לשוק ותקציב, הדבר רק יעזור לך בהתמודדות והתמקדות מול המבחר הרחב.

מומלץ להאזין למוסיקה בחנות באותה עוצמה בה הנך מאזין בבית

דרך נוספת של מוכרים להרשים לקוח היא על ידי השמעת המוסיקה באופן מחריש אוזניים. אלא שדרך זו אינה נותנת ללקוח כל מידע על האופן בו יישמעו הרמקולים בביתו, משום שרוב האנשים אינם מאזינים למוסיקה בעוצמה של דיסקוטק. לכן, חשוב להאזין למוסיקה שמנגנת מערכת סטריאו שבחנות, באותה עוצמה בה מאזינים בבית. בחירת רמקולים, אם כן, מומלץ לעשות באופן זהיר ושקול.

האם חשוב גובה הוואטים של הרמקול?

אחת הדרכים של מוכרים לנסות ולמכור מערכת קולנוע ביתית היא על ידי ניסיון להרשים בגובה הוואטים. לא נדיר לשמוע מוכר שמתהדר ברמקולים שעוצמתם היא 300 וואט. אלא שגובה הוואטים אינו משפיע כלל על עוצמת הצליל. גובה הוואטים מייצג את ההספק שקולט הרמקול מהרסיבר. לגובה הוואטים יתרון טריוויאלי, גם משום שהאוזן האנושית מסוגלת לקלוט מספר וואטים בודדים בלבד.

סרטון מומלץ -  ואופן התקנתם


ראה גם מאמר אודות "מהי נצילות DB".

בברכה, צוות סראונד סאונד

טלפון: 052-9097651

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון