עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

מערכות קולנוע ביתי | מערכות סטריאו - טיפים וסקירה
נושאים
קישורים

כיצד בוחרים מערכת קולנוע ביתית מתאימה לצרכיי?

13/09/2014 21:48
תמיר פרל
מערכת סטריאו, מערכת קולנוע ביתית

רמקולים לקולנוע ביתי - כיצד בוחרים מה מתאים לי?

העידן המודרני הביא עימו הרבה תמורות וביניהן את הטכנולוגיה שבעבר הייתה נגישה רק בחוץ אל תוך הבית. רמקולים למערכת קולנוע ביתית מאפשרים להביא את אולם הקולנוע המפואר והמאובזר אל תוך הסלון שלכם. אנשים רבים מדברים על מערכת קולנוע ביתית אך לא יורדים לסוף משמעות הדברים, מה עליכם לדעת לגבי שלל הרכיבים אשר משפיעים על איכותה של מערכת רמקולים לקולנוע ביתי טובה וכיצד עליכם לבחור אותם? כל זאת במאמר הבא.

מה כוללת בתוכה מערכת קולנוע ביתית

מערכת קולנוע ביתית צריכה לכלול את המרכיבים הבאים: מכשיר כלשהו אשר מקרין תמונה כמו לאפטופ, מכשיר DVD, ממיר טלוויזיה ועוד, טלוויזיה ביתית עם עדיפות למסך שטוח LED או LCD בגודל בינוני ומעלה, מגבר, ולבסוף התאמת רמקולים לקולנוע ביתי. על פניו נראה שלא כל כך מסובך להרכיב מערכת קולנוע ביתית אומנם מי שרוצה ליהנות ממערכת איכותית וטובה צריך לדעת שיש לבחור כל מרכיב בנפרד בקפידה בשביל שלבסוף במבחן התוצאה נהנה מקולנוע איכותי בבית.

מערכת סטריאו או מערכת 5.1?

מביני עניין כבר יודעים עד כמה חשובה מערכת שמע ביתית איכותית על מנת ליהנות באמת מן הסרט. מערכת שמע ביתית מותאמת מורכבת ממגבר ומערכת רמקולים לקולנוע ביתי כאשר יש לבחור בקפידה את היחידות המרכיבות אותן. יש לקחת בחשבון את חלל החדר בשביל לבחור את כמות הרמקולים הרצויה
 לנו ובנוסף כדאי לקחת בחשבון איזו תצורה של רמקולים נרצה? מדפיים, לוויניים, ריצפתיים או אולי גם וגם? אולי ברצוננו להתקין גם רמקולים לגינה מוגני מים בחצר הבית? המגבר גם הוא חשוב מאוד בכל הסיפור מאחר והוא משפיע ישירות על איכות הסאונד אותו נשמע. מגבר טוב יוציא את הסאונד מבלי לעוות אותו. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר מכירים מספר מערכות שונות בנוסף לשילובים ביניהם. רמקולים לקולנוע ביתי ורסיבר אשר נבחרו בקפידה יסייעו מאוד להרוויח חוויה קולנועית גדולה מהחיים בסלון ביתכם.

מקור התמונה במערכת קולנוע ביתי

מי מאיתנו לא נתקל בבעיה של העברת סרט על מחשב שלבסוף סירב להתנגן ממקום אחר שהוא אינו המחשב שלנו או נגן הDVD  שלנו? רצוי מאוד להקדים תרופה למכה מבעוד מועד ולהכין עצמנו מראש לכל סיטואציה. חשוב מאוד להקפיד שהנגן שלכם במערכת הקולנוע הביתית יתמוך במגוון הרחב ביותר של הפורמטים הקיימים היום בשוק. אם לדוגמא אתם מתכוונים להשתמש בדיסקים צרובים, שימו לב שהנגן שלכם תומך בסרטי Divx. אם ברצונכם לראות סרט באיכות גבוהה (HD וודאו שיש במכשיר יציאה לכבל HDMI). כיום פורמט ה- Blu- Ray נפוץ ביותר ולכן כדאי לבחור נגן שתומך בפורמט זה גם כן. עוד תכונות שרצוי להתחשב בהן זה חריץ USB אשר מאפשר לראות סרטים מכונן נייד וחריץ לכרטיס זיכרון שמאפשר הכנסה מהירה מבלי להעביר לזיכרון נייד.

מה זה מקרן קול?

מכשיר זה אומנם לא חדש במיוחד אבל לקוחות רבים טרם מודעים לקיומו. למעשה, מדובר במעין רמקול ארוך אותו מניחים על המזנון בתחתית מסך

 הטלויזיה או לחילופין ניתן לתלייה, מעל או מתחת לטלויזיה. לרוב, מקרני קול אלו יגיעו עם רמקול נוסף (רמקול סאב וופר אלחוטי) ובדרך כלל רמקול נוסף זה יהיה אלחוטי וניתן להניח אותו בכל מקום בחלל החדר, כל שדרוש לו הוא חיבור לשקע חשמל. מקרן קול יכול להוות תחליף טוב לרמקולים הקטנים של הטלויזיה (לרוב 10 וואט) ולהעניק עומק ומימד לאיכות השמע. עם זאת, להפקת איכות שמע גבוהה, ההשקעה במקרן קול לא תרחק מהשקעה במערכת שמע מסורתית הכוללת רסיבר + רמקולים. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לחוות דעת בנושא תוך חישוב חלל החדר, תקציב ויעוד.


סרטון מומלץ - 


מאמר מומלץ - הציוד הנדרש למערכת סטריאו ביתית


בברכה, צוות סראונד סאונד מערכות
052-9097651
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון